Wysokie ceny samochodów – czy jest jakaś alternatywa?
Niestabilną sytuację ekonomiczną na świecie odczuwa wiele branż przemysłu, również producenci samochodów. Ceny zarówno aut nowych, jak i używanych wzrosły w ciągu ostatnich miesięcy nawet o 20%. Nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka dobrej alternatywy dla zakupu własnego pojazdu, za który w wielu przypadkach trzeba będzie przepłacić. Co możesz zrobić, jeśli nie stać cię na własne auto, ale musisz być mobilny? Wypożycz samochód na dłuższy okres na korzystnych warunkach. To naprawdę się opłaca!
Wynajem samochodu zamiast kupna – dlaczego warto?
Nie każdy może sobie pozwolić na zakup samochodu o dokładnie takich parametrach, o jakich marzy. Co więcej, niektórzy muszą być mobilni tylko w określonych okolicznościach – wówczas zakup pojazdu na własność nie zawsze się opłaca. To tylko niektóre z grup klientów, którzy korzystają z usług wypożyczalni krótko i długoterminowych. Użytkownicy najbardziej doceniają m.in. przejrzyste zasady wynajmu samochodu, szybkość realizacji usług, ale także wszelkie udogodnienia z tym związane.
Zaskoczyła cię nagła sytuacja i potrzebujesz środka transportu? Wypożycz samochód u jednego z największych operatorów w Polsce, a pojazd będzie gotowy do odbioru nawet następnego dnia! Tak szybko działa m.in. Panek CS – wypożyczalnia, która świadczy swoje usługi na terenie całego kraju. Dostępna flota jest sprawna technicznie, ubezpieczona i o wysokiej jakości wyposażeniu. Jeśli w trakcie wynajmu dojdzie do awarii, możesz liczyć na pełne wsparcie wynajmującego w postaci auta zastępczego czy wsparcia assistance.
Zakup auta, leasing i wynajem długoterminowy – porównanie kosztów
W przypadku leasingu lub zakupie własnego samochodu musisz mieć na uwadze wszystkie koszty dodatkowe, takie jak:
- podatek od zakupu (PCC);
- ubezpieczenie AC;
- ubezpieczenie OC;
- przegląd techniczny.
To tylko niektóre z obowiązkowych opłat. Zakup samochodu używanego generuje również koszty związane z rejestracją czy serwisem. W przypadku wynajmu nie musisz pamiętać i opłacać regularnych przeglądów samochodu, napraw czy polisy ubezpieczeniowej. Wszystkie te koszty leżą w gestii firmy wynajmującej.
Wypożycz samochód u jednego z operatorów i przekonaj się, że ceny wynajmu długoterminowego mogą zaczynać się już od stu kilkudziesięciu złotych. Ostateczna cena zależy jednak od dokładnego okresu zawartego w umowie, klasy samochodu czy bieżących promocji.